24 Nisan 2014 Perşembe| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Tere Tohumunun Yararları

Şubat 19, 2012 | Şifalı Bitkiler | fullja
Google
Haberi Oyla

TERE TOHUMU 100 GR  41828368 0 515x386 Tere Tohumunun Yararları

Tere tohumu ; kerdeme ve üzerklik tohumu isimleriyle de bilinir.Tere turupgiller familyasından beyaz veya mor çiçekleri olan bir yıllık otsu bir bitkidir.Yabani olarak yetişmesinin yanı sıra kültürü de yapılır.Özel koku ve lezzete sahip olan tere su kenarlarında yetişir.

Terenin türlerinden biri olan su teresi ise beyaz çiçekli çok yıllık otsu bir bitkidir.Yabani olarak yetişir.Tere tohumu,iştah açar,hazmı kolaylaştırır ve sindirim sisteminin iyi çalışmasını sağlar.Bronşları temizler ve öksürüğü keser.böbrekleri ve idrar yollarını idrar söktürücü etkisinin fazla olmasından dolayı temizler.

Tere tohumu ayrıca grip ve soğuk algınlığının çabuk geçmesine yardımcı olur.Cinsel istekleri artırır.Vücudun hastalıklara karşı direncini artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Kanı temizler ve kandaki şeker miktarını düşürür.Sinirleri yatıştırır ve vitamin eksikliklerinde iştah açıcı olarak kullanılır.Tere tohumunun bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Etiketler:tere tohumunun faydaları,tere tohumunun faydaları saymakla bitmez

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Tere Tohumunun Yararları benzer konular