21 Nisan 2014 Pazartesi| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Meşe Ağacı

Şubat 20, 2012 | Şifalı Bitkiler | fullja
Google
Meşe Ağacı 5.00/5 (100.00%) 1 vote

mese Meşe Ağacı

Yaprağını dökmeyen meşe ağacı parklarda süs ağacı olarak yetiştirilir.kalın gövdeli uzun ömürlü bir ağaçtır.Meşe ağacının pelit ve palamut adında iki meyvesi vardır.palamutlar tedavi amaçlı kullanılmak üzere henüz olgunlaşmadan toplanır ve 10 gün güneşte kurutulur.Meşe ağacının kabukları ise ilaç olarak kullanılır.

Meşe ağacının kan durdurucu etkisi mide ve bağırsak kanamalarını durdurur.Kan kusmaya ve dizanteriye iyi gelir.Altını ıslatan çocuklara öğleden sonra 1 bardak meşe ağacının kabuğuyla demlenmiş bitki çayı verilir.İdrar yollarını açar ve bağırsak bozukluklarını tedavi eder.mikropları öldürücü bir etkisi vardır.

Meşe ağacının ilkbaharda soyulan kabuklarının dalları ince ince kıyılarak gölgede kurutulur.10 gram kurutulmuş meşe ağacı kabuğu 1 bardak suya konularak kaynatılır ve 10 dakika demlemeye bırakılır.bu bitki çayından günde 3 bardak içilir.Meşe ağacının kabuğuyla yapılan gargara boğaz ağrılarını giderir.Meşe kabuğunun toz haline getirilip merhem olarak basur memesine sürülmesi basur ağrılarını giderir.

meşe ağacının meyvesi olan palamutlar kurutulduktan sonra toz haline getirilerek suyla kaynatılır,süzülür ve bal ile tatlandırılarak içilir.Kısırlık tedavilerinde etkisi oldukça fazla bir ilaçtır.Meşe ağacının bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Etiketler:meşe ağacının meyvesi,meşe kabuğu mucizesi,meşe agacı,meşe palamudu yenir mi,palamut ağacı bakımı

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Meşe Ağacı benzer konular