24 Nisan 2014 Perşembe| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları

Ocak 20, 2012 | Sağlıklı Beslenme | gunay
Google
Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları 2.33/5 (46.67%) 3 votes

sut urunleri 21122011143633956 Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları

Çocukların vazgeçilmezi olan süt ve süt ürünlerinin bilinen en büyük faydası güçlü kemiklere sahip olmaktır ve özellikle büyüme çağındaki çocukların tüketmesi gereken en iyi besin kaynağıdır.
Vücudumuzda bulundurmamız gereken kalsiyum süt ve süt ürünleri fazlasıyla mevcuttur.Kadınlar menopoz dönemlerinde ihtiyaçları olan kalsiyumu süt ve süt ürünlerin karşılayabilirler.Diyet sırasında kalsiyum alan kişiler daha hızlı kilo verir,çünkü yağların vücuda yerleşmesine engel olan kalsiyum minarelleri süt gibi sıvılardan karşılandığından daha kolay olur.Bundan dolayı diyetlerde az yağlı yoğurt,peynir ve diğer sütlü mammullere daha çok verilir.
Süt ve süt ürünleri sağlımıza aslında çok fayda sağlar.Bunlar;
*Kemik erimesini önler,
*Mide rahatsızlarını giderir,
*Tansiyonu düşürür,
*Diş çürüklerini önler,
*Sindirimi kolaylaştırır,
*Kolestrolü düşürür,
*Kanserin önlenmesine yardımcı olur.
Süt ve süt ürünlerini tüketmemizde yarar var eğer direk tüketemiyorsak soslarda soğuk sıcak içeceklerde kullanarak sağlıklı bir şekilde tüketebiliriz.

1001674 298x298 Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları

Etiketler:süt ve süt ürünlerinin faydaları,süt ürünlerinin faydaları,süt ve türevleri,süt türevlerinin çocuklara yararları,Süt Ürünleri Faydaları

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları benzer konular