16 Nisan 2014 Çarşamba| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Kılıç Otunun Faydaları

Şubat 18, 2012 | Sağlıklı Beslenme | fullja
Google
Haberi Oyla

kilic otu Kılıç Otunun Faydaları

Kılıç otu bitkisi ;sarıkantaron,kuzu kıran,yara otu ve bira çiçeği ismiyle de bilinir.Mayıs ve eylül ayları arasında sarı çiçekler açan çok yıllık otsu bir bitkidir.Çiçekleri dallarının ucundadır ve üst bölümlerinde yoğun şekilde dallara ayrılan bitkinin yaprakları üzerinde bulunan kırmızı benekler vardır.Kuru ve bol güneşli yerlerde yetişir.

Kılıç otu,uykuyu düzenleyici etkisinin olduğu gibi antideprasan ilaçlarının çoğunda bulunan uykuya aşırı meyil durumunu ortadan kaldırır.Sinirlilik,yara iyileşmesi,kas gerginliği,gut,sindirim bozuklukları gibi bir çok hastalığın tedavisinde şifa verir.

Kılıç otunun tohumu dövülerek kaynatılmasından bit ki çayı yapılır.Kılıç otunun çiçekleri susam yağıyla güneşte terbiye edilerek ağrı ve sızıların üzerine sürülürse yararlı olur.Depresyon tedavisinde etkisinin görülmesi için 3 hafta boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır.

Etiketler:kılıç otu,kılıç otu faydalari

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Kılıç Otunun Faydaları benzer konular