23 Nisan 2014 Çarşamba| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Yoğurt ve Faydaları

Şubat 29, 2012 | Organik Ürünler | fullja
Google
Haberi Oyla

yogurt gallery x Yoğurt ve Faydaları

Yoğurt sütün içerdiği tüm vitamin ve minerallere sahiptir.Mikrop barındırmayan birkaç gıda maddesinin içinde yoğurtta bulunur.Yoğurt kolesterolün kandaki seviyesinin düşmesine yardımcı olur.Yoğurt ayrıca çok besleyici bir gıda maddesidir.Yoğurt balıkla birlikte tüketildiğinde balık bayatsa zehirlenmeye neden olabilir.

Yoğurt mikrobik sarılıkta antibiyotik etkisi olmasından dolayı şifa verir.yoğurt büyüme ve gelişimde yardımcı bir besin maddesidir.Yoğurdun ayrıca vücutta oluşan kanseri engelleyici etkisi de yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.

Yoğurdun vücudu temizleme etkisinden dolayı zehirlenme tehlikesi olan kişilere bol miktarda yoğurt tüketilmesi önerilir.Bağırsak rahatsızlıklarında ve vücuttaki kurtların dışarı atılmasını sağlar.yoğurt bağırsakları mikroplardan dezenfekte eder.Ekşi ve kaymaklı yoğurtları tüketmek tercih edilmemelidir.Günde 200 gram yoğurt tüketilmesi vücudun günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli olur.

Etiketler:eksi yogurdun faydalari,ekşi yoğurt faydaları,yogurt faydaları

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Yoğurt ve Faydaları benzer konular