24 Nisan 2014 Perşembe| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Zeytin Yaprağının Faydaları

Nisan 20, 2012 | Organik Gıdalar | fullja
Google
Haberi Oyla

ZEYTIN YAPRAGI 200 GR  41829782 0 386x515 Zeytin Yaprağının Faydaları

Zeytin ağacı tarihten günümüze bir çok uygarlık için mucizevi bir bitki olarak anılmıştır.Fazla bir bakım istemeyen zeytin ağacı uzun yıllar yaşar.Zeytin yaprağında 101 farklı çeşitte madde bulunuyor ve bu maddelerden en önemlisi olan Oleuropein maddesi hücre yenilenmesini sağlıyor.

Zeytin yaprağı özü bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve vücudun direncinin artmasına yardımcı oluyor.Anti bakteriyel özelliklere sahip olan zeytin yaprağı virüsle ve mikropla savaşmada vücuda yardımcı oluyor.

Zeytin yaprağının özü kremden şampuana bir çok kozmetik üründe de kullanılıyor.Ayrıca süt,bebe bisküvisi gibi gıda maddelerinin ara katkı maddesi olarak kullanılıyor.Zeytin yaprağının antibakteriyal özelliğinin olmasından dolayı ilaç sektöründe işlenerek kullanılıyor.Hayvan yemine katkı maddesi olarak da zeytin yaprağının kullanıldığı görülüyor.

Ayrıca zeytin yaprağının kurutulmuşundan demlenerek yapılan bitki çayı da insan sağlığı için oldukça yararlıdır.

Etiketler:hardal yaprağı faydaları,Zeytin Yaprağının Faydaları

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Zeytin Yaprağının Faydaları benzer konular