25 Nisan 2014 Cuma| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Peynir Ve Peynirin Faydaları

Şubat 29, 2012 | Organik Gıdalar | fullja
Google
Haberi Oyla

manyas mihalic Peynir Ve Peynirin Faydaları

Peynir,sütün içerdiği bütün vitamin ve mineral maddelerini içerir ve oldukça besleyici bir gıda maddesidir.sağlıklı peynir çeşitleri ise yağsız veya az yağlı,tuzsuz,beyaz ve tercihe göre keçi peyniridir.Beyaz peynirin içeriğinde bol miktarda proteinin yanı sıra lesitin maddesi de bulunur.Lesitin maddesi karaciğerin ilacıdır.

Peynir ayrıca kandaki kolesterolü düşürür ve damar sertliğini önler.Beyaz peynir tuzsuz olmalıdır ve tuzsuz taze peynirin hazmı kolaydır.Bu yüzden mideyi rahatlatır.

Çocuklar ve her yaştaki yetişkin bireyler için peynir iyi bir kalsiyum deposudur.İki yaşından itibaren çocuklara her gün yedirilmesi tavsiye edilir.Şeker hastalarına ve albümini olanlara peynir faydalı bir besin maddesidir.Hamile ve emziren bayanlara bol miktarda peynir tüketilmesi tavsiye edilir.Ayrıca plastik ve alüminyum kaplarda peynir muhafaza edilmemelidir.

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Peynir Ve Peynirin Faydaları benzer konular