19 Nisan 2014 Cumartesi| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Kabak Faydaları

Mart 16, 2012 | Organik Gıdalar | fullja
Google
Haberi Oyla

kabak Kabak Faydaları

Kabağın asma kabağı,sakız kabağı,bal kabağı ve kestane kabağı gibi birçok çeşitleri vardır.Kabağın içeriğinde kalsiyum,fosfor ve demirin yanı sıra C ve B1 vitaminleri bulunur.Lif oranı oldukça yüksek bir sebzedir.Besinlerin en kısa zamanda etkilenenleri ve en yumuşaklarındandır.

Kabak yemeği veya tatlısı mide ve bağırsağı yumuşatır ve kabızlığı giderici etki yapar.bağırsak iltihabı ve hemorioidi giderir.Kabak sebzesinin tohumları çocuklarda tenya ve kurt düşürücü olarak da kullanılır.Kabak bedeni temizler ve sinirleri yatıştırır.

Kabağın besin değerini kaybetmemesi için buharda pişirilerek tüketilmesi önerilir.Ayrıca kabak çiğ olarak rendelenerek salatalarda da kullanılır.Kabak çekirdeği olarak bilinen çekirdek kemik erimesine karşı etkilidir.kabağın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Etiketler:kabak faydaları,cig kabak faydalari

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Kabak Faydaları benzer konular