16 Nisan 2014 Çarşamba| 45 Yazar 7 kategori 468 Haber

Biberin Faydaları

Mart 15, 2012 | Organik Gıdalar | fullja
Google
Haberi Oyla

Biber

 

biber Biberin  FaydalarıBiber taze ve kurutulmuş şekilde kullanılabilir.Biberde bol miktarda bulunan C vitaminin yanı sıra ender besinlerde bulunan K ve P vitaminleri de bulunur.P vitamini damar sertliğini önler ve damarları yumuşatıcı bir etki yapar.Ayrıca kanamaları önler.K vitamini ise kanın pıhtılaşmasını kuvvetlendirerek kanamaları durdurur.

Biber iştahsızlığa karşı son derece faydalı bir besindir.Kuru biber mide tembelliğini giderir ve hazmı kolaylaştırır.Acı biber erkeklerde ve kadınlarda cinsel istekleri artırır ve kudretsizliği ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

biber salatalarda veya yemeklerin yanında çiğ olarak tüketilebilir.biberin hazmı zordur ve ağızda iyice çiğnendikten sonra yutulmalıdır.Kırmızıbiberde portakal ve limondan fazla C vitamini bulunmaktadır.Kırmızıbiber bulaşıcı hastalıklara karşı son derece faydalıdır.Vücudun direncini artırır ve hastalıklara yakalanma riskini azaltır.Biberin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

 

Biber

Etiketler:biber,kuru biber faydaları,kurutulmuş biberin faydaları

Doktora Sor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Biberin Faydaları benzer konular